هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی

بر اساس هشدار شماره 15 هواشناسی، از روز چهارشنبه 5 مرداماه تا اواخر روز جمعه در استان تهران به ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات، احتمال رگبار باران، رعد و برق و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌گردد.

  • کد خبر: 333637
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 5 مرداد 1401 - 16:26

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، بر این اساس احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، اختلال در تردد درون و برون شهری و لغزندگی جاده‌ها وجود دارد.

توصیه شده است از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر پرهیز کرده و با احتیاط در معابر درون و برون شهری تردد شود.

 همچنین از روز چهارشنبه 5 مردادماه تا پایان روز پنجشنبه، در استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و غربی استان، احتمال وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و نفوذ گرد و غبار پیش‌بینی گردیده است.

در این شرایط، احتمال سقوط اجسام، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال شکستن درختان فرسوده وجود دارد.

عدم تردد در فضای باز برای افراد آسیب‌پذیر، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان و ساختمان‌های نیمه کاره و استحکام سازه‌های موقت ازجمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها توصیه می‌گردد.

دسته بندی ها

برچسب‌ها