En
تاریخ : سه شنبه 2 آذر 1400
کد 8368

️ استفاده از ظرفیت فرهنگی راهکاری برای مقابله با قاچاق کالا/ مدیران پیشوا گزارش‌های مستدل خود را به مردم ارائه دهند

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: فرهنگ‌سازی و افزایش اعتماد به کالای داخلی می‌تواند مانع محکمی در برابر ورود کالای قاچاق و کاهش آسیب‌های اقتصادی اجتماعی به جامعه از این حیث باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری پیشوا، ابراهیم تاجیک نوری در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان گفت:  فرهنگ می‌تواند موجب پیشرفت یک کشور شود و اگر مورد بی‌توجهی قرار بگیرد آسیب‌های زیادی را به دنبال خواهد داشت.

فرماندار پیشوا بیان کرد: در بحث مصرف تولیدات داخلی نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم؛ فرهنگ‌سازی و افزایش اعتماد به کالای داخلی می‌تواند مانع محکمی در برابر ورود کالای قاچاق و کاهش آسیب‌های اقتصادی اجتماعی به جامعه از این حیث باشد.

وی ادامه داد: لازم است هدف‌گذاری شهرستانی در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز  بر اساس شاخص‌های کمیسیون مربوطه مشخص و برنامه مدونی در این راستا تهیه شود.

تاجیک نوری تصریح کرد: حتی‌الامکان باید به سمت توسعه زیرساخت الکترونیک پیش رفت و با استفاده از تجهیزات امروزی و پرهیز از روش‌های سنتی و قدیمی، نظارت‌ها به صورت هوشمند انجام شود که این مهم مسیر بسیاری از رانت‌ها و تخلفات احتمالی را می‌بندد.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: متاسفانه در بحث تقدیر و تشویق‌ها مغفول مانده و بیشتر به سمت جریمه و‌ تنبیه رفته‌ایم که لازم است ضمن اصلاح این روند، با متخلفان نیز برخورد جدی شده و اعمال قانون‌ شوند.

تاجیک نوری در پایان اظهار کرد: هیچ‌ کاری بدون گزارش کامل نیست؛ مدیران گزارش‌های مستدل خود را به مردم ارائه دهند که این کار از یک سو موجب اعتمادافزایی می‌شود و از سوی دیگر هشداری برای کسانی است که می‌خواهند خارج از قاعده و قانون فعالیت کنند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 2 آذر 1400
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 4