En
تاریخ : سه شنبه 13 مهر 1400
کد 8248

جلسه هماهنگی برگزاری پیاده‌روی جاماندگان ارض طوس در شهرستان پیشوا

جلسه هماهنگی برگزاری پیاده‌روی جاماندگان ارض طوس در شهرستان پیشوا به ریاست حسین عباسی فرماندار و با حضور امام جمعه، بخشداران مرکزی و جلیل آباد، رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار پیشوا، رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در این جلسه گفت:  طی سال‌های اخیر و در سالروز شهادت ولی نعمت ایرانیان حضرت امام رضا(ع) مردم جنوبشرق استان تهران با پای پیاده و در قالب هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری به سمت حرم مطهر برادر بزرگوار ایشان حضرت امامزاده جعفر (ع) حرکت نموده و مودت خود به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را نشان می‌دهند.

وی افزود:  امسال نیز این مراسم معنوی در روز سی‌ام ماه صفر مصادف با ۱۵ مهرماه توسط عاشقان و دلدادگان امام رئوف به سمت ساحت قدسی حضرت جعفربن موسی‌الکاظم(ع) برگزار می‌گردد.

 عباسی تاکید داشت:  لازم است ضمن عزاداری شایسته و در خور شان خاندان عصمت و طهارت، توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا توسط همه عزاداران و سوگواران رعایت شود.

حجت‌الاسلام باقری امام جمعه پیشوا نیز گفت:   هر چه داریم از ائمه اطهار است و وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم در کشورمان و بارگاه برادر ایشان در شهرستان پیشوا، نعمت و گنجینه بی‌بدیلی است که باید قدردان آن باشیم.

وی افزود:  انقلاب اسلامی مدیون مردم پیشوا و قیام آنان در ۱۵ خرداد ۴۲ است که از صحن و سرای حضرت جعفربن موسی‌الکاظم(ع) آغاز شد.

امام جمعه پیشوا بیان داشت:  مراسم پیاده‌روی جاماندگان ارض طوس، حرکت معنوی و مقدسی است که باید برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر آن تلاش کنیم.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 مهر 1400
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 4