En
تاریخ : دوشنبه 23 تير 1399
کد 6874

استاندار تهران: کرونا هم دولت را از خدمات‌رسانی به ملت دور نمی‌کند

استاندار تهران گفت: موضوعات مهمی همچون شیوع ویروس کرونا هم دولت را از خدمت‌رسانی به ملت دور نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، انوشیروان محسنی بندپی در آئین افتتاح پروژه انتقال آب سدماملو به پیشوا که با حضور وزیر نیرو انجام شد، اظهار کرد: وزارت نیرو با افتتاح و آغاز عملیات پروژه‌های مهم آبرسانی ثابت کرد که در کنار تأمین زیرساخت‌ها به معیشت و رفاه مردم نیز توجه دارد.

وی افزود: افتتاح و بهره‌برداری از طرح انتقال آب سد ماملو به شهرستان پیشوا و احداث مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی محمودآباد پاکدشت، مطالبه عقب‌افتاده‌ای است که به همت وزارت نیرو و دولت تدبیر و امید محقق شد و مردم این دیار را از آب سالم و بهداشتی و پایدار برخوردار کرد.

محسنی بندپی اظهار داشت: آغاز عملیات احداث تصفیه خانه هفتم و هشتم جنوب تهران، دیگر وعده محقق شده دولت در حوزه آب و فاضلاب استان تهران است که با افتتاح آن، بخش اعظمی از فاضلاب تهران تصفیه و به چرخه تولید به ویژه در بخش کشاورزی باز می‌گردد.

استاندار تهران با اشاره به این که فرونشست حاصل برداشت بی‌رویه آب از منابع زیرزمینی است، افزود: با تصفیه ۳۳۰ میلیون مترمکعب فاضلاب تهران، نه تنها بخشی از کمبود آب جنوب تهران برطرف می‌شود بلکه با تعادل‌بخشی سفره‌های زیرزمینی، از پیشروی فرونشست به ویژه در دشت ورامین جلوگیری می‌شود.

به گفته «محسنی بندپی» با صرفه‌جویی و ارتقای میزان بهره‌وری در مصرف آب و استفاده از نیروهای تجدیدپذیر، شاهد کاهش میزان مصرف سوخت‌های فسیلی و در نتیجه کاهش میزان آلودگی هوا هستیم.

وی همچنین از مردم خواست همچون رهبر معظم انقلاب که در دیدار تصویری روز گذشته با نمایندگان، از ماسک استفاد کردند، به پویش استفاده از ماسک بپیوندند و همه‌جانبه با شیوع ویروس کرونا مقابله کنند.

 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 تير 1399
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 7