En
تاریخ : شنبه 10 اسفند 1398
کد 6524

 دستگا‌ه‌ها به کمک شبکه بهداشت و درمان بیایند| آموزش شهروندان راهبرد پیشگیری از بیماری کرونا در پیشوا

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه آموزش شهروندان بهترین راهبرد پیشگیری از بیماری کروناست، گفت: برای مقابله با این بیماری همه دستگا‌ه‌ها باید به کمک شبکه بهداشت و درمان بیایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در نشست مشترک با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و رییس شبکه بهداشت‌ و درمان اظهار داشت: در حال حاضر کشورهای مختلفی از جمله کشور خودمان با ویروس کرونا درگیر هستند ولی خوشبختانه تاکنون مورد مثبتی در شهرستان پیشوا گزارش نشده است.

وی افزود: با این حال ما نگرانی مردم را درک کرده و منتظر نخواهیم ماند ویروس به پیشوا بیاید بلکه اقدامات و برنامه‌های پیشگیرانه، مسئولیت ویژه و اصلی ما در این برهه است.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در راستای پیشگیری و حفظ سلامت شهروندان، تجمعات، مسابقات ورزشی، استخر دانشگاه آزاد اسلامی، نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و قلیان سراهای پیشوا در محدودیت طرح پیشگیری قرار گرفتند.

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان متولی اصلی در بحث تامین بهداشت و سلامت مردم است ولی سایر دستگاه‌ها و در راس آنها شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز باید به کمک این مجموعه بیایند.

عباسی خاطرنشان کرد:  فعالیت‌های تمام ارگانها بدون همکاری شهروندان نتیجه بخش نخواهد بود و راهبرد اصلی پیشگیری از این مسئله آموزش شهروندان است.

وی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندان از طریق ابزارهای اطلاع‌رسانی و امکانات تبلیغی، گفت: شهرداری به سرعت نسبت به ضدعفونی کردن وسایل و تجهیزات حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی‌ها اقدام نماید.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 10 اسفند 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 22