En
تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1398
کد 6465

۶۰۰ رای‌اولی در پیشوا پای صندوق‌های اخذ رای می‌روند| مشارکت در انتخابات آغاز اثرگذاری رای‌اولی‌ها در مدیریت کشور است

فرماندار پیشوا با بیان اینکه ۶۰۰ رای‌اولی در این شهرستان پای صندوق‌های اخذ رای می‌روند، گفت: مشارکت در انتخابات آغاز اثرگذاری رای‌اولی‌ها در مدیریت کشور است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در همایش دختران  رای اولی اظهار کرد: هر فردی در زندگی فردی و اجتماعی خود فرصت‌هایی را برای ورود به عرصه‌های اثرگذار دارد و همانطور که سن تکلیف دینی را جشن می‌گیریم برای ورود به عرصه سیاسی نیز حضور در انتخابات یک جشن تکلیف برای رسیدن به بلوغ اجتماعی و سیاسی است.

وی افزود: نمود بارز این اثرگذاری در انتخابات است و در روز دوم اسفند اولین حضور خود در انتخابات را تجربه کرده و در سیستم اداره و مدیریت کشور اثرگذار خواهید بود.

فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: براساس نظام مردم‌سالاری دینی، انتخابات یک حق اجتماعی است که اسلام و انقلاب برای تعیین سرنوشت‌تان قرار داده و حضور در این رویداد یک تکلیف است که باید به نحو احسن از آن استفاده گردد.

وی گفت: در آینده شما افراد مهمی در این کشور خواهید بود و برای اثرگذاری مطلوب باید در اجتماع نیز ورود خوبی داشته باشید و اولین عرصه آن انتخابات است.

حسین عباسی تصریح کرد: شما دانش‌آموزان در کنار تحصیل علم باید سواد اجتماعی را نیز فرا بگیرید و نقش‌های مثبتی در عرصه های اجتماعی داشته باشید.

وی گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از افرادی است که نقش‌ها و وظایف خوبی برای خود تعریف و به انجام رساند و لقب سردار دلها را به خود اختصاص داد.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بر اساس قانون اساسی، برای ما تکالیفی در راستای تعیین سرنوشت خود و کشورمان تعیین شده و این حقمان است که از این فرصت بهره برده و در  تعیین سرنوشت خود سهیم شویم.

عباسی عنوان کرد: حدود ۱۹ هزار دانش آموز در پیشوا مشغول تحصیل بوده که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر رای اولی هستند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 بهمن 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 9