En
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 6448

فرمانده هوانیروز ارتش: مرزهای جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل قرار دارد

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه مرزهای جمهوری اسلامی امن‌ترین مرزهای خاورمیانه است، گفت: نیروهای مسلح به عنوان فرزندان ملت ایران در تمام مرزهای کشور آماده هستند و ما برابر گام دوم انقلاب به سوی تمدن اسلامی پیش خواهیم رفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، امیر یوسف قربانی در جمع راهپیمایان مراسم 22 بهمن در شهرستان پیش ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن یوم‌الله 22 بهمن، با اشاره به اربعین سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: هر چند غم فراغ سردار دل‌ها و دیگر یارانش که به دست شقی‌ترین افراد روی کره زمین به شهادت رسیدند، برای همگان سخت است اما با شهادتشان مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل زده شد.

وی سپس با اشاره به سبقه تاریخی شهرستان پیشوا در شکل‌گیری نطفه انقلاب اسلامی بیان کرد: زمانی که رژیم ستم‌شاهی پهلوی 2500 سال بر این مملکت حکومت کرد یک روحانی ندای اسلام‌خواهی سر می‌دهد و مردم این منطقه با لبیک به امام راحل در سراسر کشور این جنبش را به حرکت درمی‌آورند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ادامه داد: نیروی محرک انقلاب از شهرستان پبشوا در 15 خرداد سال 42 آغاز شد که اگر نبود شاید انقلاب به شکلی دیگر جریان پیدا می‌کرد، همچنان که در 8 سال دفاع مقدس نیز شهدای بزرگی همچون سرلشکر خلبان شهید اردستانی، سردار شهید مهتدی و غیره را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

امیر قربانی با اشاره به مؤلفه‌های پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: محوریت امام خمینی(ره) و نقش مردم در پشتیبانی از نهضت انقلاب اسلامی به واقع نقشی اثرگذار بود که در کنار نیروهای مسلح و ارتش که در آن زمان پیکره ارتش در دامان مردم و امام راحل قرار داشت انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی افزود: نقطه شکست رژیم پهلوی پیوستن نیروهای نظامی به خیل عظیم مردم بود که مردم دست در دست نیروهای مسلح این کشتی انقلاب را تا به امروز حفظ کردند.
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی گفت: در اوایل شکل‌گیری انقلاب اسلامی احزاب و جریانات مختلفی همچون کومله، دموکرات، منافقین، کارگر و توده در کشور فعالیت داشتند اما رهبری امام خمینی(ره) اجازه نداد کوچکترین خدشه‌ای به این درخت نوپای انقلاب وارد شود.

امیر قربانی ادامه داد: ناامیدی دشمن در شکست انقلاب سبب شد که آمریکا از همان روز نخست با نقشه شوم رژیم صهیونیستی در جنگی نابرابر 8 سال کشور را درگیر کند اما با وجود متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تودهنی محکمی خوردند.

وی سپس با اشاره به تداوم دشمنی‌های سران استکبار علیه نظام جمهوری اسلامی بیان کرد: با وجود شکست دشمن در جنگ تحمیلی اما دشمن به روند کینه‌توزانه خود ادامه داده و امروز وارد جنگی نرم علیه جمهوری اسلامی شده است چرا که می‌داند راهبرد انقلاب ما راهبردی جهانی است که باید به دیگر اقصی نقاط جهان صادر شود.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به فتنه‌های دشمنان در زمان مقام معظم رهبری گفت: با وجودی که هر کدام از این فتنه‌ها یک مملکت را نابود می‌کرد اما با عنایت به نورانی و الهی بودن مقام معظم رهبری همه فتنه‌های دشمنان نقش بر آب شد.

امیر قربانی با اشاره به اثرات الهی بودن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در عرصه خارجی در سال 1389 جنبش‌های اسلامی بسیاری در کشورهای اسلامی همچون تونس، لیبی، یمن و غیره شکل گرفت که برخی از آن‌ها منفعل شده بودند اما به وجود برکت جمهوری اسلامی آن‌هایی که بالقوه بودند به بالفعل تبدیل شدند و در داخل کشور نیز علی‌رغم تحریم‌ها و مشکلات خاصی که تمام دنیا بر علیه کشور ما درست کردند ولی مردم ما کوچکترین قدمی عقب ننشستند و همواره پشتیبان ولایت فقیه بودند.

وی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی براساس عدالت‌محوری، قرآن و نورانیت است افزود: امروز در حوزه فرهنگی به جایی رسیده‌ایم که شهدا با کار فرهنگی خود مفهوم ایثار و شهادت را به فرهنگی نهادینه شده تبدیل کرده‌‌اند و این نشان از نفوذ جمهوری اسلامی دارد.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اقدام سردار سلیمانی در تبدیل گروه‌های مقاومت به کشورهای مقاومت تصریح کرد: امروز در بحث علم و دانش در جمهوری اسلامی دانشمندان دفاعی و هسته‌ای ما در مرتبه‌ای قرار گرفته که آمریکا با آن قدرت ادعایی خود از ابزارهای دفاعی ایران وحشت دارد.

امیر قربانی ادامه داد: وحشت آمریکا و رژیم صهیونیستی از انقلاب اسلامی تا آنجاست که با یک سخنرانی مقام معظم رهبری به هراس می‌افتند و به حالت آماده‌باش درمی‌آیند و بازی جنگ به راه می‌اندازند.

وی تأکید کرد: روح ولایتمداری مردم انقلابی ایران اسلامی هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد که هیچ دشمنی چشم طمع به این نظام داشته باشد.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول 41 سال گذشته افزود: یا وجود تحریم و تهدیدات دشمن رشد و توسعه خوبی را در حوزه‌های مختلف همچون در بحث قطعات هواپیما و هلی‌کوپتر و حتی پزشکی شاهد هستیم که این نشان از قدرت اسلام و جمهوری اسلامی است که در سطح بین‌المللی نیز حرف برای گفتن دارد.

امیر قربانی با بیان اینکه مرزهای جمهوری اسلامی امن‌ترین مرزهای خاورمیانه است، تصریح کرد: نیروهای مسلح به عنوان فرزندان ملت ایران در تمام مرزهای کشور آماده هستند و ما برابر گام دوم انقلاب به سوی تمدن اسلامی پیش خواهیم رفت.

وی با اشاره به تفاوت میان تمدن اسلامی و تمدن غربی گفت: در تمدن اسلامی رهبری با درایت در رأس امور داریم اما در کشورها و تمدن‌های دیگر انسان‌های ناپاک در رأس امور قرار دارند که به جز خباثت و خیانت چیزی برای عرضه به مردم دنیا ندارند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی کشور در پایان با بیان اینکه ایران اسلامی حامی بزرگ محور مقاومت است خاطرنشان کرد: اگر امروز سردار سلیمانی به عنوان فردی شاخص و توسط مدرن‌ترین وسیله دشمن ترور می‌شود نشان از قدرت جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد که خاری در چشم دشمن است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 12