En
تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398
کد 6389

 اقتصاد پیشوا با توسعه کشت گل‌های زینتی تقویت می‌شود| پیگیری نظام‌مند مشکلات بهره‌برداران با ایجاد تشکل‌های کشاورزی

فرماندار پیشوا ضمن تأکید بر لزوم توسعه کشت گل های زینتی، گفت: با ایجاد تشکل‌های بخش کشاورزی در شهرستان امکان پیگیری نظام‌مند مشکلات بهره‌برداران و فعالان این حوزه فراهم می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی  در جمع بهره‌برداران بخش کشاورزی اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تولیدات کشاورزی، ایجاد پایانه صادراتی یکی از نیازهای اصلی منطقه است که متاسفانه به‌شایستگی سر و سامان پیدا نکرده و نیاز به ورود گلخانه‌داران و بهره برداران برای تحقق این مهم است.

وی افزود: با ایجاد تشکل صنفی یا تعاونی در بخش کشاورزی، مشکلات بهره‌برداران این بخش به صورت نظام‌مند پیگیری و برطرف خواهد شد.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: محوریت اقتصاد پیشوا بر کشاورزی است و باید فرصت‌های شغلی این بخش به‌گونه‌ای مدیریت شود تا در اختیار جوانان منطقه قرار گرفته و در نهایت مشکلات و آسیب‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف را کاهش دهد.

عباسی تصریح کرد: اقلیم شهرستان ایجاب می‌کند تغییراتی در الگوی کشت ایجاد شود تا بهره‌وری از آب و خاک افزایش یابد که این امر با آموزش‌های ترویجی و تعامل جهاد کشاورزی و بهره‌برداران میسر خواهد شد.

وی افزود: توسعه کشت گل‌های زینتی می تواند انتفاع خوبی هم برای شهرستان و هم برای گلخانه‌داران به‌عنوان یک محصول صادراتی داشته باشد و اقتصاد منطقه را تقویت کند.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته هشدارهایی در خصوص کاهش دمای هوا و آمادگی کشاورزان برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی اعلام شد که هرچند این شرایط ایجاد نشد اما با توجه به حساسیت گلخانه‌ها و رعایت جوانب احتیاط باید این هشدارها داده می‌شد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 12 بهمن 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 18