En
تاریخ : شنبه 28 دي 1398
کد 6293

ضرورت همکاری بیشتر بنیاد مسکن جهت بازنگری طرح هادی روستاهای جلیل‌آباد

بخشدار جلیل‌آباد با تاکید بر لزوم تعامل بیشتر بنیاد مسکن برای توسعه منطقه، گفت: طرح هادی چند روستا با همکاری بخشداری و بنیاد مسکن در حال بازنگری است تا با بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌ها زمینه مهاجرت معکوس در این بخش فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، نشست بررسی مشکلات و طرح‌های هادی روستاها با حضور سیدمصطفی قاسمی بخشدار جلیل‌آباد و عباس علیخانیان مسئول بنیاد مسکن شهرستان پیشوا برگزار شد.

قاسمی در این نشست با بیان اینکه طرح‌های هادی روستاها عموما براساس یک افق ۱۰ ساله تدوین می‌شوند، اظهار کرد: با توجه به گذشت بیش از ۱۰ سال از تدوین طرح‌های هادی روستاهای بخش جلیل‌آباد و ایجاد تغییر در بافت روستاها، بازنگری در این حوزه در دستور کار قرار گرفت.

بخشدار جلیل‌آباد افزود: درصورت بازنگری طرح‌های هادی متناسب با نیازهای منطقه و بهره‌گیری درست از ظرفیت‌ها زمینه مهاجرت معکوس به روستاها فراهم شود.

وی گفت: در حال حاضر طرح هادی برخی روستاها تهیه و در کمیته تصویب طرح‌های هادی روستاها در بنیاد مسکن استان تهران مراحل نهایی بازنگری را طی می‌کند.

قاسمی با بیان اینکه بازنگری و اجرای طرح‌های هادی مستلزم همکاری بیشتر بنیاد مسکن است، افزود: در خصوص مابقی روستاها نیز با هماهنگی بنیاد مسکن و بخشداری از مناطق بازدید و نسبت به بررسی طرح‌های هادی اقدام لازم صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تسریع در آسفالت و به‌سازی معابر روستایی، گفت: در خصوص پرونده‌های ساختمانی نیازمند هماهنگی بیشتر بنیاد مسکن جهت تسهیل در امور مردم و رفع مشکلات روستاها هستیم.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 28 دي 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 22