En
تاریخ : سه شنبه 12 آذر 1398
کد 6123

ایجاد شهرک گلخانه ای به توسعه کشاورزی و صنعتی پیشوا کمک می کند

فرماندار پیشوا گفت: ایجاد 220 هکتار شهرک گلخانه ای در شهرک صنعتی، پیوند صنعت و کشاورزی را تسهیل و به توسعه شهرستان کمک شایانی خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی بیان کرد:  شهرستان پیشوا در حوزه تولید گوشت قرمز رتبه سوم استانی، گوشت ماهی رتبه چهارم، شیر رتبه ششم، تخم مرغ رتبه هشتم، عسل رتبه هشتم، ماهی زینتی رتبه هشتم و در تولید گوشت سفید از رتبه یازدهم استانی برخوردار است. 

وی افزود: شهرستان پیشوا از 12 هزار سطح زیرکشت دارای 1300 هکتار کشت گلخانه ای است و عمده محصولات گلخانه ای این شهرستان شامل خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل است و سالانه 390 هزار تن محصولات گلخانه ای تولید می شود. 

وی افزود: این شهرستان دارای 130 هکتار کشت باغی است که سالانه حدود 3800 تن محصول باغی تولید می کند  و همچنین دارای 5 هکتار گلخانه گل با تولید سالانه 2 میلیون شاخه گل است.  

عباسی خاطرنشان کرد: شهرستان پیشوا با حدود 3400 بهره بردار در بخش کشاورزی و حدود 1200 نفر بهره بردار در بخش دامی، نقش مهمی در تامین سبد غذایی استان تهران دارد. 

وی افزود: در کنار توانمندی و قابلیت های شهرستان پیشوا در حوزه کشاورزی و دامی، آنچه که حائز اهمیت است ایجاد صنایع تبدیلی است تا بتوان دو بخش کشاورزی و صنعت را پیوند داده و روند توسعه را شتاب بخشید.

فرماندار شهرستان پیشوا بیان کرد: به منظور تحقق توسعه صنعتی و با توجه به گستره فعالیت های کشاورزی شهرستان، 220 هکتار شهرک گلخانه ای طبق مصوبه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری استان تهران در پیشوا ایجاد خواهد شد که فرآیند صنعتی شدن پیشوا را متناسب با مزیت های ویژه شهرستان تسریع خواهد کرد. 

عباسی گفت: همچنین دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از رشته های متنوع در حوزه کشاورزی و دامی یک ظرفیت و پشتوانه عظیم علمی و تحقیقاتی برای توسعه کشاورزی شهرستان است و ضروری است حلقه های ارتباطی منسجم بین دانشجویان نخبه و کشاورزان تقویت شود.

همچنین باید آموزش های ترویجی لازم درخصوص به کارگیری آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا به منظور ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی که اساس و بنیان اقتصاد شهرستان بر آن استوار است به کشاورزان ارائه شود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 آذر 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 11