En
تاریخ : يکشنبه 10 آذر 1398
کد 6120

قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر (عج) در پیشوا افتتاح شد

قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) با حضور مسوولان شهرستان پیشوا افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حجت‌الاسلام‌ روح‌الله باقری در این مراسم اظهار کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) فرهنگ را باید از غربت خارج کرد؛ کارزار فرهنگی از کارزار جنگ نظامی سخت‌تر است؛ در جنگ فرهنگی انسان ده‌ها بار جان خود را می‌دهد حیثیت خود را می‌دهد تا پیش رود.

وی افزود: در شهر ما کار فرهنگی استعداد و ظرفیت خوبی دارد اما به‌صورت پراکنده بوده و هم‌افزایی نداریم.

حجت‌الاسلام باقری عنوان کرد: امروز به‌صورت رسمی این قرارگاه کار خود را در دفتر امام‌جمعه واقع در خیابان نوش‌آبادی آغاز می کند؛ این قرارگاه با هیچ نهادی  موازی کاری ندارد و در آن کارهای قرآنی و فرهنگی و آموزشی در حال انجام است.

وی افزود: امیدواریم این قرارگاه مکانی باشد برای کسانی که می‌خواهند کار فرهنگی انجام دهند. 

امام جمعه پیشوا گفت: محل قرارگاه خواهران در حسینیه بنی فاطمه  و برادران در دفتر امام‌جمعه قرار دارد و می‌خواهیم کمک‌کار نهادهای فرهنگی از جمله اداره آموزش‌وپرورش و فرهنگ و ارشاد و شهرداری باشیم.

باقری با اشاره به قیام پانزده خرداد و بصیرت مردم دشت ورامین بیان کرد: اگر در قیام ۱۵ خرداد معرفت و خودسازی نبود کاری انجام نمی‌شد؛ خبر دستگیری امام قبل از پیشوا به خیلی از شهرها رسید اما چون بصیرت شکل نگرفته بود اقدامی نکردند اما این بصیرت در پیشوا و ورامین وجود داشت. 

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها بیان کرد: یکی از قسمت‌ها در این قرارگاه بحث خانواده است؛ این مجموعه کارهای انقلابی و ارزشی خواهد کرد و لازم است نهادها و مساجد کمک‌های معنوی و مادی به این قرارگاه داشته باشند.

باقری در خصوص استفاده بهتر از دانشگاه فرهنگیان در پیشوا عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان برای ما از همه مهم‌تر است زیرا انسان تربیت می‌کند، ۲۰۰۰ دانشجو داریم که چند سال دیگر هرکدام ۱۰۰۰ نفر انسان تربیت می‌کنند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) در پیشوا خاطرنشان کرد: ان‌شالله در راستای رضایت حضرات معصومین (ع) و حضرت صاحب‌الامر (عج) قدم‌های مثبتی برداشته شود و بتوانیم در شهرستان کارهای فرهنگی را بومی سازی کنیم.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 آذر 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 12