En
تاریخ : جمعه 8 شهريور 1398
کد 5593

فرماندار:

خردادماه 99 مردم پیشوا از آب سد ماملو بهره مند می شوند

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تا یک ماه دیگر عملیات اجرای خط انتقال آب ماملو به پیشوا کلنگ زنی خواهد شد و طبق وعده ای که مسئولان مربوطه داده اند، در خردادماه 99 مردم پیشوا از آب سد ماملو بهره مند می شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در جمع مردم و مسئولان اظهار داشت: مردم برای خادمان خود، اهمیت و جایگاه ویژه ای قائل هستند و دلیل اینکه شهیدان رجایی و باهنر به عنوان الگوهای مدیریتی جلوه گر شدند، تلاش های صادقانه و شبانه روزی آنها بود و سایر مسئولان نیز باید به تأسی از این بزرگواران، مجاهدانه تلاش کرده و در خدمت آرامش و رفاه مردم و توسعه کشور باشند.

وی خاطرنشان کرد: دولت مستقر، یک شرایط بسیار سختی را تجربه می کند که البته با تدابیر لازم، بر مشکلات فائق می آییم و از عموم مردم بزرگوار و ملت رشید ایران تقاضا می کنم که مثل همیشه، همیار، پشتیبان و در کنار دولتمردان باشند تا بتوانیم از گردنه هایی که به عنوان امتحان برای همه ماست، موفق و پیروز برآییم.
 
عباسی گفت: در شرایط اقتصادی که نوسانات بازار را تجربه می کردیم، اصناف و بازاریان ما در شهرستان پیشوا توانستند آرامش و رفاه را برای مردم مهیا کنند و در ماه ها و هفته های اخیر هم اقداماتی که برخی صاحب خانه های شهرستان انجام دادند و  با عدم افزایش نرخ کرایه موجب شدند تا فشار کمتری به مستاجران وارد شود، کار ارزشمندی بود و به صورت الگو باید به سایر بخش ها تسری یابد.
 
وی افزود: در حال حاضر و با توجه به شرایط کشور، تکیه بر تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی باید مدنظر قرار گیرد و همه در عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب در در این خصوص پایبند باشند.
 
فرماندار شهرستان پیشوا اذعان کرد: از سال گذشته، توزیع گوشت سرد و یخ زده، میوه در شب عید، قند و شکر و تامین مایحتاج عمومی مردم را در دوره های مختلف در سطح شهرستان داشتیم و سعی کردیم بازار را به شکلی مدیریت کنیم تا فشاری بر عموم مردم وارد نشود.

عباسی گفت: در خصوص ظرفیت های شهرستان گفت: بخش عمده اقتصاد شهرستان پیشوا بر پایه کشاورزی شکل گرفته که به واسطه اراضی مستعد و حاصلخیز کشاورزی و با توجه به وسعت گلخانه ها، اقدامات خوبی در سطح منطقه صورت گرفته که  امیدواریم با شکل گیری صنایع تبدیلی تحولات بیشتری را در بحث کشاورزی شهرستان شاهد باشیم.

وی افزود: در سال جاری و به منظور تکمیل چرخه تولیدات محصولات کشاورزی و گلخانه ای، جشنواره ملی ایده ها و استارت آبهای فناوری گلخانه ای را در پیشوا برگزار خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان پیشوا به مشکلات حوزه آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: در تابستان سال جاری مشکلاتی در زمینه آب شرب برای شهروندان ایجاد شد که به سهم خود و از طرف مسئولان آب و فاضلاب شهری از عموم مردم عذر می خواهم.

وی افزود: آب شرب شهر پیشوا، از تعداد چاه هایی که در سالیان گذشته حفر شده استحصال و  260 لیتر بر ثانیه آب تولید می شود که در ایام تابستان و با توجه به افزایش شدت دما، توازن میان تولید و مصرف آب تا حدودی از بین رفت و مشکلاتی برای مردم ایجاد شد.

عباسی بیان کرد: به منظور اختصاص حقابه شهرستان پیشوا از سد ماملو، پیگیرهای مجدانه ای صورت گرفته و تا یک ماه دیگر عملیات اجرای انتقال خط ماملو به پیشوا کلنگ زنی خواهد شد و با توجه به روند چند ماه پروژه و طی وعده ای که مسئولان مربوطه داده اند، در خردادماه 99 مردم پیشوا از آب سد ماملو بهره مند می شوند.

وی افزود: با توجه به ضرورت گازرسانی به گلخانه های پیشوا و طی مصوبه سفر دکتر جهانگیری معاون محترم رئیس جمهور به پیشوا، پروژه 70 کیلومتر گازرسانی به گلخانه های پیشوا طی چند ماه گذشته، کلنگ زنی و در ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: احداث و تجهیز مراکز جامع سلامت در سطح شهر و روستاها، افزایش فضاهای آموزشی، آغاز عملیات احداث استادیوم ورزشی 5 هزار نفری، احداث زورخانه، بازنگری طرح های هادی، بهره مندی از قیر یارانه ای و ... از جمله پیگیری ها و اقداماتی است که صورت گرفته است.

وی افزود: توافق وزارت کشور برای ارتقای روستای جلیل آباد به شهر، خبر خوبی بود که به منظور ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم اتفاق افتاد و طیی هفته های آینده، مردم عزیز شاهد افتتاح شهرداری در جلیل آباد خواهند بود

عباسی گفت: در حوزه درمان، راه های دسترسی و تامین روشنایی جاده ها با مشکلاتی روبرو هستیم که در ماه های آینده دنبال می کنیم تا ضمن رفع آنها، خدمات لازم به مردم ارائه شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: شاهد فضای دوستی و تعامل قابل تحسینی میان مسئولان شهرستان هستیم که امیدواریم همه مسئولان منطقه ای و مدیران دستگاه ها، با تلاش های مجدانه و شبانه روزی بتوانند آرامش را برای مردم منطقه به ارمغان آورند.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 8 شهريور 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 13