En
تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398
کد 5592

فرماندار خبر داد:

پرداخت 70 میلیارد تومان ارزش افزوده به روستاهای پیشوا در دولت دوازدهم/ بهره برداری از ۳۶۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی طی یک سال گذشته

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: از سال 96 تاکنون بیش از 70 میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده به روستاهای پیشوا پرداخت شده و تغییر و تحولات فراوانی در حوزه روستاها ایجاد شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پیشوا، بیان کرد: شهیدان رجایی و باهنر، نمادها و الگوهای خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و جلوه ای از مدیریت صادقانه و خالصانه را به نمایش گذاشته و جان خود را در راه میهن فدا کردند.
 
وی افزود: هفته دولت، هفته نمایش اقتدار و قدرت مردمی دولت و جلوه ای از نمایش جایگاه مردمی و ارتباط تنگاتنگ مردم و مسئولان و در نهایت فرصتی برای ارائه گزارشی از اقداماتی است که دولت خدمتگزار در کشور و برای خدمت به مردم انجام می دهد.
 
وی تصریح کرد: در طول 40 سال انقلاب اسلامی، دشمن تاکتیک های مختلفی را برای ضربه به کشور و نظام جمهوری اسلامی به کار برده است ولیکن از سال گذشته، همه تاکتیک های خود را به صورت یکپارچه به کار گرفته تا بتواند به واسطه ایجاد دلسردی و یأس در میان مردم، به کشور ضربه بزند که به فضل الهی مثل گذشته ناکام مانده است.
 
عباسی افزود: با رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب، حمایت مردم و با تلاش و همت شبانه روزی دولتمردان تدبیر و امید به ویژه ریاست محترم جمهوری و دستگاه دیپلماسی کشور، تمام ترفندهای دشمنان بی نتیجه و تیرهای آنان به سنگ خورده است.
 
وی بیان کرد: به لطف و وعده الهی و به واسطه ایمان مردم ما، پیروزی نهایی با ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی خواهد بود.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا گفت: بنا به فرمایش امام راحل(ره) دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند و این، یک درس آموزه ای از امام بزرگوار است و با در صحنه بودن مردم عزیز همان گونه که دشمن در گام اول نتوانسته غلطی کند، در گام بعدی نیز نخواهد توانست.
 
وی گفت: در طول یک سال گذشته و با پیگیری های مجدانه دستگاه های مختلف، 39 پروژه برای افتتاح و کلنگ زنی در سطح شهرستان پیشوا در حوزه های کشاورزی، راهداری، آب شرب شهری و روستایی، ورزش، بهسازی روستاها و در حوزه مدیریت شهری با اعتبار 36 میلیارد تومان، آماده گردید.

عباسی افزود: با بهره برداری از این تعداد پروژه برای 140 نفر، اشتغال مستقیم و برای 300 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می شود ولی باید اقدامات بزرگتری را در راستای تقویت حوزه اشتغال در سطح شهرستان انجام دهیم.

وی بیان کرد: هفته دولت فرصت مغتنمی بود که مدیران و مقامات عالی به شهرستان پیشوا سفر کنند و در این راستا شاهد سفر وزیر محترم ورزش و جوانان بودیم و در هفته آینده استاندار محترم و وزیر پرتلاش کشاورزی نیز به این منطقه خواهند آمد.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا گفت: یکی از مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه راه های ارتباطی و خطوط ریلی، تکمیل پل های روگذر قلعه سین و محمدآباد و ایستگاه امامزاده بود که با توجه به سفر دکتر نوبخت به شهرستان های جنوبشرق استان تهران و با اختصاص اعتبار بالغ بر 270 میلیارد تومان، تا پایان سال این پل ها و ایستگاه امامزاده احداث خواهد شد و برخی از مشکلات ما در این حوزه را هموار می کند.

وی افزود: یکی از عمده خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید، واریز اعتبارات ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و روستاها بوده است که بر اساس سرانه جمعیتی، انجام شده است.

عباسی تصریح کرد: سرانه جمعیتی شهر پیشوا حدود 59 هزار نفر و بخش مرکزی و جلیل آباد حدود 30 هزار نفر است و اختصاص اعتبارات نیز بر اساس همین سرانه جمعیتی صورت می گیرد.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه شهری و روستایی اشاره و اظهار کرد: از سال 96 تاکنون در دو بخش مرکزی و جلیل آباد بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار واریزی از محل اعتبارات ارزش افزوده صورت گرفته است و تغییر و تحولات فراوانی حوزه روستاها ایجاد شده است.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: جدولگذاری، پیاده روسازی معابر، عقب نشینی، تعویض شبکه های زیرساختی، توسعه فضای سبز، تامین روشنایی و ... از عمده کارهایی است که در سطح روستاها به واسطه اعتبارات ارزش افزوده انجام شده است.

وی افزود: در سال گذشته در شهر پیشوا بیش از 25 میلیارد تومان اعتبارات ارزرش افزوده به حساب شهرداری واریز شده است و از شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر انتظار داریم که خدمت رسانی به مردم را سرعت ببخشند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 شهريور 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 7