En
تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398
کد 5496

نشست گفتمان ویژه غدیر در پیشوا برگزار شد

نخستین نشست گفتمان ویژه غدیر در خانه فرهنگ شیخ جنید شهرستان پیشوا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در این نشست گفت: وقتی تاریخ را ورق می زنیم و به گذشته ها باز می گردیم متوجه موضوع مهم شایسته سالاری می شویم که در قرآن با دو مطلب به آن پرداخته شده است یعنی ایمان و عمل صالح که پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) به آن پرداخته اند.

وی افزود:  حضرت علی (ع) از جهت ایمان اولین شخصیت بعد از حضرت رسول (ص) هستند و لحظه ای در زندگی ایشان کفر و شرک نبوده است و از ابتدا ایمان قلبی را داشته اند و به خداوند و بعثت پیامبر ایمان آوردند و در تمام مراحل یار و همراه ایشان بودند. 

وی اذعان داشت: سعی شود مردم را با زبان هنر با ائمه اطهار آشنا بسازیم و از ظرفیت های هنری از قبیل نمایش، سرود، نویسندگی، نقاشی و...  استفاده شود زیرا این توانایی در شهرستان وجود دارد.

باقری در پایان عنوان کرد: محکم ترین و حقیقی ترین سند وجود شیعه از ابتدای اسلام، واقعه بزرگ غدیر است. 

بر اساس این گزارش،  نشست گفتمان ویژه غدیر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی و امور مساجد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در انتهای این جلسه که با حضور روحانیون، هنرمندان و جمعی از مداحین اهل بیت تشکیل شد توسط استاد بهمن جنیدی از پیشکسوتان آواز، اشعاری در مدح حضرت علی (ع) خوانده شد که مورد توجه عموم قرار گرفت.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 مرداد 1398
  • توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا
  • تعداد بازدید 5