En
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398
کد 5467

اجرای عملیاتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در پیشوا کلید خورد

اجرای عملیاتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور از شهرستان پیشوا اغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا،  مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: با راه اندازی نخستین کارگاه های آموزشی در شهرستان پیشوا سند تحول بنیادین در چهار کارگروه تخصصی شامل سه ساله اول، سه ساله دوم، سه ساله اول متوسطه و سه ساله دوم متوسطه سازماندهی و فعالیت اجرایی آنها ابلاغ شد.

محمد مددی افزود: این سند منطبق بر نیازهای مدارس است و اینکه مدیران مدارس از امسال برنامه های مکمل را با اختیار خودشان اجرا می‌کنند.

وی گفت: هر مدرسه و منطقه متناسب با شرایط خودش عمل خواهد کرد و برنامه ها به دو دسته تقسیم می شوند که دسته اول شامل همه مدارس کشور و برنامه های هفتگی و درسی مشترک است مانند چند ساعت درس دادن ریاضی، علوم، تاریخ، و جغرافیا… و دسته دوم اینکه در برنامه های فرهنگی، ورزشی و هنری، سلامت، خانواده و فعالیت های مکمل درسی، متناسب با منطقه و به تشخیص خود مدیر اجرا می شود.

رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: برای اجرای این سند تحول ایرانی اسلامی ۳۰۰۰ کارگروه تخصصی مشغول فراگیری آموزش های مخصوص خود هستند و تا پایان تابستان آموزش برنامه‌های عملیاتی ادامه دارد و از این به بعد ادارات آموزش و پرورش از ابلاغ برنامه های تفکیک شده خودداری خواهند کرد.

وی افزود: این افزایش اختیارات مدیران سبب گرفتن اجباری پول در مدارس نمی‌شود و کمک اولیا در قالب مشارکت های مردمی و به اختیار خود والدین است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 مرداد 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 4