En
تاریخ : يکشنبه 20 مرداد 1398
کد 5447

حسینی خبر داد:

مشارکت 300 نفر از زنان جلیل آباد در دوره های آموزشی مشاغل خانگی

بخشدار جلیل آباد گفت: بالغ بر ۳۰۰ نفر در دوره اول کلاس‌های مشاغل خانگی جلیل آباد شرکت کردند و این یک فرصت استثنایی برای ورود آنها به بازار کار و اشتغالزایی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، سید عباس حسینی بخشدار جلیل آباد در رابطه با ایجاد فضای مناسب برای اشتغالزایی بانوان منطقه اظهار داشت: از اوایل اردیبهشت ماه ۹۸ کلاس های خیاطی،قالیبافی و آرایشگری در جلیل اباد و روستاهای اطراف از جمله شوش آباد ،صالح آباد،قوئینک و شوران تشکیل شده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اشتغالزایی در شرایط اقتصادی حال حاضر افزود: با هماهنگی و تفاهمنامه ای که با مرکز فنی و حرفه ای شهرستان پیشوا صورت گرفته، به کارآموزان پس از اتمام کلاسها مدرک فنی و حرفه ای داده می‌شود.

وی بیان کرد: بالغ بر ۳۰۰ نفر از بانوان این منطقه در این کلاس ها شرکت کرده اند که تا پایان تابستان حدود ۲۰۰ نفر از این کارآموزان موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه ای خواهند شد. 

بخشدار جلیل آباد در ادامه بیان کرد: کلاس های خیاطی شامل ۹ دوره است که ۵ دوره در جلیل اباد، تحت نظارت و بازدید مرکز فنی و حرفه ای و اداره کار دایر می شود و طبق مذاکرات و تفاهمنامه های انجام شده با اداره کار به افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند وام هایی با سود کم جهت راه اندازی اشتغال خانگی تعلق می‌گیرد.

حسینی در خصوص ارتقای این روستا به شهر گفت: باتوجه به ارزش های افزوده ای که به حساب دهیاری ها واریز می شود، خدماتی در راستای زیباسازی فضای روستاها انجام شده است که به واسطه آن ظاهر روستاها به شهر شباهت پیدا کرده است.

وی با بیان پتانسیل های موجود در این شهر اذعان داشت: جلیل آباد در ۵۰ کیلومتری استان تهران قرار دارد و دارای جمعیتی بالغ بر ۱۱ هزار نفر است که از این آمار حدود ۴ هزار نفر از آنها اتباع هستند و از دیگر مسائل قابل ذکر، همجواری جلیل آباد با شهرک صنعتی پیشوا است. 

سیدعباس حسینی تاکید کرد: جلیل آباد یکی از قطب های کشاورزی استان تهران است و گلخانه های پیشرفته و متعددی در این منطقه وجود دارد که با توجه به پتانسیل های موجود در جلیل آباد و خواست مردم و تلاش های فرمانداری، روستای جلیل آباد به شهر ارتقا یافت.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 20 مرداد 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 12