En
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398
کد 5367

فرماندار:

درآمدهای ارزش افزوده شهرداری پیشوا صرف پروژه های عمرانی شود/ لزوم ایجاد درآمدهای پایدار

فرماندار پیشوا گفت: با توجه به سیاست های دولت، بیشتر درآمدهای شهرداری از محل ارزش افزوده در پروژه های عمرانی هزینه شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر با حضور شهردار، معاون اداری مالی وی و دادستان، اظهار داشت: وجود همگرایی در مجموعه مدیریت اداری و اجرایی یک فرصت مغتنم است با وجود کاستی ها و کمبود امکانات تلاش های خوبی صورت گرفته است.
 
وی افزود: آنچه مهم است نیات در کارهاست و چنانچه در روند اجرای طرح های بزرگ ایرادات اجرایی بدون سوءنیت ایجاد شود با حسن تعاملات قابل حل خواهد بود.
 
فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه باید اسناد بالادستی را در خدمت رسانی مدنظر داشت، گفت: باید برای درآمدهای ارزش افزوده سازوکاری تعریف کنیم و در راستای سیاست بهینه سازی خدمات دولت از بودجه ای که در اختیار شهرستان قرار گرفته بهترین استفاده را داشته باشیم.
 
وی افزود: اگر نگاه شهرداری و شورای اسلامی شهر صرفاً به هزینه های جاری باشد در آینده شهر با مشکلاتی مواجه خواهد شد و باید بر اساس تکالیف قانونی به سمت ایجاد درآمدهای پایدار شهری حرکت کرده و درصد بالایی از بودجه شهرداری به اجرای پروژه های عمرانی اختصاص دهید.
 
عباسی تصریح کرد: تصمیم سازی ها در عرصه مدیریت شهری باید مبنای کارشناسی و مطالعه شده داشته باشد و اقدامات صورت گرفته، برنامه ها و تصمیمات فقط از کانال شورا و شهرداری به اطلاع مردم برسد تا از حاشیه سازی ها و تشویش اذهان عمومی در خصوص روند خدمت رسانی جلوگیری شود.
 
وی افزود: اقدامات مؤثرتری در بخش زیباسازی شهری، برنامه های فرهنگی و اجتماعی باید صورت گیرد که پیش نیاز همه آنها امنیت و آرامش است و با همکاری نهادهای مرتبط میسر است.
 
فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در زمینه ساخت بیمارستان، راه های مواصلاتی، خطوط راه آهن و کمبود فضای آموزشی مشکلاتی وجود دارد که مستلزم عزم و همفکری همه نهادها به ویژه شهرداری و شورای شهر که مسئولیت عام تری به عهده دارند است.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم صرفاً در چارچوب ها حرکت کنیم کمبودهایی ایجاد خواهد شد اما چنانچه بخواهیم مشکلات مردم حل شود باید فراتر از چارچوب ها حرکت کرده و با ریسک پذیری، شجاعت و جسارت و با بهره گیری از راهکارهای قانونی بر مشکلات فائق آییم.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 21