En
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398
کد 5365

امیری:

طرح تفصیلی شهر پیشوا فاقد پیوست های اقتصادی، زیرساختی و حمل و نقل است

شهردار پیشوا گفت: طرح تفصیلی شهر فاقد پیوست اقتصادی، زیرساختی و حمل و نقل بوده و مستلزم بازنگری براساس وضعیت و کاربری های موجود است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حکمت امیری اظهار کرد: شهرداری ها باید براساس طرح جامع و تفصیلی حرکت کنند ولی اکثر این طرح ها برگرفته از نمونه های غربی هستند و به همه شهرهای کشور نیز تعمیم داده شده اند.
 
وی با بیان اینکه طرح های تفصیلی شهرها همگی دارای تیپ یکسان هستند که مشکلاتی را ایجاد می کند، افزود: برای تهیه طرح های هادی و جامع باید کارشناسان طرح در شهر مستقر شده و نقاط قوت و ضعف را با نظر مدیریت شهر و شورا تهیه کنند که در این صورت مشکلات فعلی ایجاد نمی شود.
 
شهردار پیشوا گفت: طرح تفصیلی شهرها پیوست اقتصادی و زیرساختی ندارند و در بحث زیرساخت ها و مکان یابی ها، مخازن آب و نیازهای آبی دیده نشده است.
 
وی با انتقاد از فقدان نگاه کلان در تهیه برنامه جامع توسعه شهرها، افزود: طرح های جامع شهری فاقد پیوست طرح حمل و نقل است و اتصال خطوط حمل و نقل به کلان شهر ها در آنها دیده نشده است که مشکلات زیادی را به ویژه برای شهرهای حاشیه کلان شهرها ایجاد می کند.
 
امیری با  بیان اینکه در طرح تفصیلی پیشوا خیلی از معابر و کاربری ها با وضع موجود مطابقت ندارد، گفت: باید کمیته هایی تشکیل شود و این طرح ها را بررسی کنند اشتباهات انها را احصاء و جایگزین ها مناسبی برای آنها پیدا کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته در سال ۹۷، علاوه بر تحقق ۲۷ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده، ۴ میلیارد تومان درآمد مازاد نیز محقق شد.
 
شهردار پیشوا با اشاره به ثبت و ضبط دقیق همه اسناد مالی در شهرداری، گفت: یکی از مشکلات شهرداری پیشوا به ویژه در زمینه امور مالی بحث سیستم اتوماسیون بود که از ابتدای سال جاری راه اندازی شده و همه ورودی های درآمدی و خروجی های هزینه ای در این سیستم به ثبت رسیده و مشخص است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 مرداد 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 14