En
تاریخ : چهارشنبه 28 فروردين 1398
کد 4444

ذوالفقاری عنوان کرد:

تولید سالانه 6 میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش 32 هزار میلیارد تومان در استان تهران

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران از تولید سالانه 6 میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش 32 هزار میلیارد تومان در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، کریم ذوالفقاری در مراسم روز مزرعه در شهرستان پیشوا، با تأکید بر افزایش تعداد تولیدکنندگان مولد و اشتغالزا در استان، اظهار داشت: پیشوا یکی از قطب های کشاورزی و دامپروری استان است که این مهم با حمایت های همه جانبه فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان محقق شده است.

وی با بیان اینکه وسعت اراضی کشاورزی در استان تهران فقط ۱۸۷ هزار هکتار است، افزود: هرچند این اراضی نسبت به سایر استانها کمتر است اما به دلیل بهره وری بالا حدود 6 میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش ۳۲ هزار میلیارد تومان تولید می شود که بیشتر از سایر استان ها با اراضی بیشتر است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه مصرف سرانه گوشت قرمز در استان تهران ۱۳ کیلوگرم است، گفت: نیاز سالانه استان تهران به گوشت قرمز حدود یک میلیون تن است که از این میزان ۹۰۰ هزار تن تولید و ۱۰۰ هزار تن وارد می شود.

وی با اشاره به اینکه استان تهران رتبه اول و دوم را در تولید شیر کشور دارد، تصریح کرد: بیش از یک میلیون رأس دام سبک و ۴۵۰ هزار رأس دام سنگین وجود دارد.

ذوالفقاری با بیان اینکه هدفگذاری استان روی تولید محصولات علوفه ای با کشت کم آب است، گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن علوفه در استان تولید می شود که از این میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن به تولید ذرت علوفه ای اختصاص دارد.

وی با تأکید بر ورود تولیدکنندگان شیر به تولید گوشت، گفت: با اصلاح نژاد هلشتاین به شیری گوشتی باید به تولید گوشت نیز توجه شود تا دیگر نیاز به واردات حتی یک کیلوگرم گوشت قرمز نداشته باشیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به لزوم ایجاد و توسعه تنوع علوفه ای در سطح استان، خاطرنشان کرد: تحقق این مهم نیازمند مشارکت بیشتر بخش خصوصی است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 فروردين 1398
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 8