En
تاریخ : چهارشنبه 30 مهر 1393
کد 223

برگزاری المپیاد ورزشی در مدارس شهرستان پیشوا

ملکوتی خواه:اگر علم با ورزش همراه باشد نشاط و پویایی را برای جامعه به ارمغان می آورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران فرماندار پیشوا دکتر ملکوتی خواه ،اعضای شورای شهر،ریاست آموزش و پرورش و ریاست اداره ورزش و جوانان در هفته تربیت بدنی در المپیاد ورزشی مدارس شهرستان شرکت کردند.

در ابتدا شمس الله کارخانه در حاشیه  این برنامه  که در سالن مدرسه شهید راودمند برگزار شد، اظهار داشت: در هفته تربیت بدنی که از ۲۶ مهرماه آغاز می شود، طرح المپیاد ورزشی در مدارس شهرستان به اجرا درخواهد آمد .

وی در این رابطه تأکید کرد: المپیاد ورزشی مدارس، توسعه عادلانه ورزش را در سطح مدارس شهرستان به دنبال خواهد داشت .

کارخانه تصریح کرد: این المپیاد به شکلی است که همه دانش آموزان علاقمند و در سطوح مختلف، در این طرح شرکت خواهند نمود .

در ادامه ملکوتی خواه گفت:مدارس بزرگترین کانون استعداد، خلاقیت، مهارت و مشارکت می باشد که درکنار علم و تحصیل  عملیاتی نمودن یادگیری زیستی و بدنی و همچنین اخلاقی و اجتماعی مورد توجه برنامه ریزان وطراحان نظام تعلیم و تربیت قرار دارد .

وی خاطر نشان کرد: از جمله اهداف نظام آموزش و پرورش کشور تربیت نسلی شاداب و بانشاط که درکنار فراگیری علوم مختلف، از سلامتی، تحرک و پویایی لازم برخوردار باشند و اگر علم با ورزش همراه باشد نشاط و پویایی را برای جامعه به ارمغان می آورد

فرماندار گفت:اگر بخواهیم ورزش همگانی در کشور توسعه یابد، دانش آموز در مدرسه باید لذت ورزش را بچشد. المپیادهای ورزشی درون مدرسهای با حداقل هزینهها در حیاط مدرسه اجرا می  شود و برای اجرای این طرح، تمام عناصر موجود در مدرسه از جمله مدیر، معاون،انجمنهای ورزشی، انجمن اولیا و مربیان و دانشآموزان مشارکت دارند .

در پایان از ورزشکاران نمونه تجلیل شد

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 30 مهر 1393
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 177