En
تاریخ : چهارشنبه 30 مهر 1393
کد 222

جلسه مداهان و هیئت های مذهبی شهرستان پیشوا برگزار شد

ملکوتی خواه:تنها راه نجات انسان بر پیروی آیین اهل بیت علیهم السلام است

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران گردهمایی هیئت های مذهبی با حضور فرماندار پیشوا دکتر ملکوتی خواه ، حجت السلام رحمتی نیا امام جمعه ،  فرماندهان  نظامی و انتظامی ، مدیران ادارات و نهادها و  هیئت های مذهبی ، مداهان اهل بیت  با موضوع فرهنگ و جهاد برگزار شد.

 در این دیدار رحمتی نیا با بیان اینکه  بعداز گذشته 1343 از شهادت امام حسین (علیه السلام) همچنان عاشورائ حسین چراغ راه این مردم و جزء از اعتقادات شعیان جهان است.

وی گفت: در گذشته آمریکا وغرب پنجه های خود را براین کشور انداخته بودند و از لحاظ ،سیاست علم، فرهنگ عقب مانده بودیم که با پیروزی انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن مکتب ائمه اطهار و امام حسین امروز ایران اسلامی جزء ده کشور برتر در دنیا هست که این از برکت امام حسین(ع) است.

دکتر ملکوتی خواه: دراین دیداربا تشکر از حضور مداحان و اعضای هیئت امنای هیئت های عزاداری شهرستان خاطر نشان کردامام حسین علیه السلام که مظهر رحمت واسعه خداوند متعال هستند با ایثار جان و مال و هستی خویش توانستند صراط حق را از بیراهه های انحراف و گمراهی برای همه روشن کنند تا مردم  را بر کشتی نورانی امامت به سوی حق سوق دهد.

فرماندار در تجلیل از مقام امام حسین گفت : حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است این جمله دارای معنای زیادی است ، چنانکه کشتی  مایه نجات  است  ، هرکسی که بخواهد از غرق شدن در دریای متلاطم دنیا و آلودگی هایش نجات پیدا کند باید سوار کشتی نجات امام حسین شود هر کس سوار بر این کشتی نشود در امواج دریای متلاطم حوادث و ناملایمات روزگار غرق خواهد شد »


تنها راه نجات انسان بر پیروی آیین  اهل بیت علیهم السلام است و تمسک به این ریسمان محکم الهی در کنار تمسک به قرآن می باشد که همواره چراغی فرا سوی آنها باشد .

وی در بخش دیگر از سخنان خود به عتبات و عالیات پرداخت وگفت به برکت حضور مردم و شیعیان عتبات عالیات در کشور عراق رنگ و بوی خوشی گرفته است.

فرماندار گفت ساخت حرم مطهر حضرت زهرا (س)در کنار جوار صحن حضرت امام علی (علیه السلام ) دارای 22هزار متر زیر بنا است ، باید توسط مردم شریف در استان تهران ساخته شود و سهم شهرستان ما هم مشخص  است که با کمک شما مردم نیز بتوانیم به این مهم هم جامع عمل بپوشانیم تا مردم شهرستان پیشوا بار دیگر بتواند دین خود را به ائمه اطهار ادا کند و این یعنی فراهم کردن توشه ای برای آخرت.

 

 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 30 مهر 1393
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 142